MocSnu.pl

Komfort snu podczas wakacji

W czasie wakacji warto jest zadbać nie tylko o dobry plan wycieczkowy, pomysły na zwiedzanie, ale również o komfort snu. Sen i jego regeneracyjne właściwości niewątpliwie będą nam bardzo potrzebne podczas intensywnych dni urlopowych.

Przed decyzją, jakie miejsce wybrać na nocleg, warto przeglądnąć możliwości i rozważyć takie, które będą nam najbardziej odpowiadały.

1. Hotele i hostele

2. Kwatery prywatne

3. Spanie pod namiotem

4. Inne możliwości

Bez względu na jaką opcję się zdecydujesz pamiętaj, że zdrowy sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zadbaj o siebie!

Hotele i hostele

O jakości danego hotelu świadczą przyznawane mu gwiazdki. To najłatwiejszy sposób na rozeznanie się w warunkach w jakich przyjdzie nam przebywać. Niestety im wyższy poziom tym wyższe koszta, musimy być na to przygotowani.

Niewątpliwą zaletą hoteli jest ich częste wyposażenie w dodatkowe usługi, które możemy wykupić np. spa, wycieczki fakultatywne lub dostępne na ich terenie atrakcje: baseny, korty tenisowe, boiska itp.

Hostel od hotelu różni się tym, że mamy w nim zbiorcze pokoje, a ich standard jest dużo niższy. Są to po prostu tanie miejsca noclegowe, w których możemy spędzić noc nie ponosząc zbyt wysokich kosztów.

Niemniej jednak wybierając pokój wieloosobowy, który nie rezerwujemy w całości, musimy się liczyć z tym, że nie wiadomo kto będzie z nami spał w pomieszczeniu.

Przed wyborem warto jest poczytać opinie w Internecie, które pozostawiają po sobie wcześniejsi odwiedzający. To może nam pomóc w decyzji.

Kwatery prywatne

Alternatywą do hoteli są prywatne kwatery, które często oferują lokalni mieszkańcy. Miejsce noclegowe znajduje się na tym samym miejscu, w którym mieszka rodzina.

Plusem tego wyboru jest ich większa dostępność. Najczęściej takie oferty nie z najdziemy w Internecie. Dużo łatwiej dostać się do nich wędrując w okolicy gdzie jesteśmy zainteresowani pozostać na noc.

Kolejną dobrą stroną jest mniejsza ilość innych turystów więc z założenia powinny być to cichsze miejsca. Musimy się jednak liczyć z współdzieleniem części wspólnej z gospodarzami co nie każdemu odpowiada.

Spanie pod namiotem

To opcja dla osób lubiących naturę, którzy są przygotowani na różne warunki atmosferyczne.

Bliżej przyrody możemy być tylko śpiąc pod gołym niebem. Dzięki noclegom w namiocie jest ona na wyciągnięcie ręki, mocniej czujemy jej obecność. Dla kogoś kto wykonuje ten wybór świadomie niewątpliwie jest to plus.

Gorzej kiedy potrzebujesz większej wygody, nie lubisz owadów oraz zmiennej temperatury nocą.

Ważny tutaj jest dobry sprzęt. Przeciekający lub potargany namiot na pewno nie będzie właściwą ochroną, zaś inwestycja w maty samopompujące podniesie nam komfort spania w porównaniu do zwykłych karimat.

Inne możliwości

Przedsiębiorcy prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach na spędzenie nocy byleby tylko ściągnąć do siebie klientów.

W naszym kraju można wykupić sobie nocleg w indiańskim tipi lub jurcie wzorowanej na mongolskich domostwach. Często są lepiej przystosowane niż ich pierwowzory tak by sprostać wymaganiom i zapewnić jedynie pozytywne odczucia.

Jeżeli dokładnie poszukamy możemy znaleźć opcję spania w domku na drzewie lub w hamaku, który jest rozpięty nad przepaścią.

Osoby szukające wrażeń za granicą mogą wypróbować nocleg w igloo lub hotelu, który znajduje się pod wodą. Jak myślicie, co będzie następne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *