MocSnu.pl

Dwa materace czy jeden – co lepsze dla pary?

Poszukiwanie idealnego materaca to zawsze spore wyzwanie. Szczególnie, kiedy dwie osoby mające na nim spać mają zupełnie inne wymagania, preferencję lub wagę ciała. W tym przypadku nie ma złotego rozwiązania i przeważnie jedna ze stron musi iść na kompromis. Czy zawsze jednak musi tak być? Zdecydowanie nie! Wystarczy zakupić dwa osobne materace.

Łóżko w sypialni miejscem odpoczynku

Nasze łóżko to miejsce, o którym marzymy podczas szczególnie ciężkich dni. To synonim odpoczynku, wyciszenia i czasu dla siebie. Często służy nam do wieczornego relaksu z książką lub ulubionym serialem telewizyjnym. Jak sprawić, aby było ono nie tylko ładne, ale także wygodne? Wbrew pozorom w łóżkach spędzamy dużo czasu, a od jakości snu zależy nasz komfort w ciągu dnia. Warto więc postawić nie tylko na piękne, ale i komfortowe łóżko.

Dwa osobne materace – czy to dobry sposób?

Wiele osób wciąż ma obawy co do takiego rozwiązania, ale dwa osobne pojedyncze materace to naprawdę dobre rozwiązanie, w przypadku kiedy osoby posiadają zupełnie inne preferencje. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad.

W niektórych przypadkach, szczególnie kiedy jeden z materacy jest niższy, a drugi wyższy w łóżku będzie widoczna pewna dysproporcja. To może okazać się szczególnie uciążliwe dla par, które lubią przytulać się podczas snu. W przypadku kiedy problemem jest jedynie dziura powstająca pośrodku rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy, który łączy te dwa osobne w jedną całość, a właściwości poszczególnych materacy nadal będą zupełnie inne.

Pojedyncze materace to także mniej ekonomiczne rozwiązanie niż zakup jednego porządnego dużego materaca. Szczególnie wtedy, kiedy planujemy zakup dobrej jakości materacy może okazać się, że pod względem ekonomicznym nie będzie to najlepsze wyjście.

Dwa czy jeden – co wybrać?

Dwa materace to idealne rozwiązanie wtedy, kiedy potrzeby naprawdę są diametralnie różne,a wypróbowane dotychczas podwójne materace sprawiają, że wstajecie niewyspani lub co gorsze, powodują problemy z kręgosłupem. Warto jednak wcześniej rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu podwójnych materacy, gdyż wiele modeli posiada możliwość dopasowania się do potrzeb. Są to przeważnie modele, które wykonane są z pianki wysokoelastycznej. Potrafią one dopasować się do ciała oraz nie powodują ruchu całego materaca podczas przekręcania się. To szczególnie ważne dla osób, które mają delikatny sen, a każdy ruch partnera powoduje wybudzenie.

Rozwiązanie dwa w jednym

Istnieją materace, które posiadają w jednym pokrowcu dwie zupełnie różne konstrukcje, które różnią się twardością. Dzięki takiemy rozwiązaniu części są do siebie idealnie dopasowane, więc nie występuje przemieszczanie się i po środku łóżka nie powstają niewygodne dziury. Twardość regulowana jest przeważnie za pomocą dodatkowej pianki lub wkładki. Dzięki temu możemy zyskać materac, który po jednej stronie jest miękki, a po drugiej twardy. Takie rozwiązanie pozwala łączyć ze sobą także zupełnie inne materiały tzn. Sprężyny kieszeniowe z pianką. Poszczególne strony dobrane są tak, aby nie powstawały pomiędzy nimi różnice w wysokości, więc jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, praktyczne, ale i estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *