sennik senniki sny symbole sen w MocSnu

     

Jeśli chcesz abym pomógł Tobie zinterpretować sen to zajrzyj  tutaj
 

Co dają sny ? sennik wstęp

Symbole w snach
     Sennik
     Symbole indywidualne

Tłumaczenie snów - Pomoc

Podstawowy podział snów
     Sny symboliczne
     Sny odreagowujące
     Sny fizyczne
     Sny erotyczne
     Sny prorocze
     Sny odwrotne
     Świadome sny

Sny a czas - podział snów

Sny - Formy przekazu
     Sny powtarzające się
     Sny emocjonujące
     Sny niedokończone

Czego nie robić?

Jeszcze coś o snach
     Sny a bogactwo?
     Można wpływać na sny?
     Czy sny są bezpieczne?

Jak zapamiętywać sny?

Przykłady tłumaczenia snów
     Sen 1 i 2
     Sen 3
     Sen 4 i 5
     Sen 6
     Sen 7 ciekawostka

Informacje o serwisie

O autorze serwisu
     Honorowi współtwórcy

Linkownia

Poczta

       

Sny fizyczne

Sny fizyczne powstają na skutek wpływu na nas podczas snu określonych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych. W momencie kiedy śpimy, czyli w momencie gdy mamy w jakimś sensie wyłączoną naszą świadomość cały czas odbieramy wszystkie sygnały pojawiające się z zewnątrz bądź wewnątrz nas. Te odbierane sygnały są potem przekazywane nam w formie snów.

Jeśli śni się nam, że jesteśmy głodni czy spragnieni, lub chce się nam sikać to może to po prostu oznaczać, że takie potrzeby aktualnie sygnalizuje nam nasz organizm. W ten sposób może dawać o sobie znać w naszych snach uczucie zimna bądź gorąca, uczucie duszności, drętwienia kończyn lub nawt jakaś rozwijająca się w naszym organizmie choroba.

Sen fizyczny może też wystąpić pod wpływem czynników zewnętrznych na przykład w sytuacji gdy w trakcie snu słyszymy jakieś dźwięki z włączonego gdzieś telewizora, budzika lub innego źródła dźwięku.

Szczególną uwagę radzę zwrócić w sytuacjach gdy dany sen się powtarza. Przykładowo częste sny, koszmary w których dusimy się, mogą być spowodowane prozaicznymi powodami jak zbyt ciężka kołdra, zbyt mocno zapięta pod szyją piżama lub nieodpowiednia dieta, ale mogą też być spowodowane co gorsza jakaś chorobą. W takich przypadkach dobrze jest profilaktycznie udać się do lekarza.

Sny fizyczne mogą pojawiać się w różnych okolicznościach. Zdarza się, że osobom które mają problemy z nocnym moczeniem, śni się że idą do ubikacji i tam załatwiają swoje potrzeby. Tymczasem to co pojawia się w śnie czyli załatwienie potrzeby fizjologicznej, odbywa się nie tylko w śnie, ale również w rzeczywistości w łóżku.

Z snem fizycznym mamy też do czynienia w sytuacji gdzie śni się nam, że ktoś nas uderzył a potem po przebudzeniu boli nas to miejsce. W rzeczywistości jednak nikt nas nie pobił tylko my sami zmieniając pozycję podczas snu uderzyliśmy się w coś, a potem to znajduje swoje odzwierciedlenie w śnie.

Znane są nawet eksperymenty sztucznego wywoływania tych snów i śniącemu pod nos podkładano coś pachnącego np. perfumy. Potem taka osoba śniła o tym z czym ten zapach się kojarzył. Pojawiały się potem sny o kwiatach, pachnących łąkach czy uperfumowanych kobietach.

Na koniec zaznaczę jeszcze, że nie każdy sen w którym śnimy, że załatwiamy jakąś potrzebę fizjologiczną, gdzie jesteśmy głodni, spragnieni itp. jest snem fizycznym. Każdy z tych snów może mieć określoną wymowę symboliczną. Zanim jednak dokona się interpretacji symbolicznej takiego snu w pierwszej kolejności należy wykluczyć możliwość wystąpienia w danym przypadku snu fizycznego.

 
© Copyrigt by Rafał Marciniak 2004-2009       Polityka prywatności