sennik senniki sny symbole sen w MocSnu

     

Jeśli chcesz abym pomógł Tobie zinterpretować sen to zajrzyj  tutaj
 

Co dają sny ? sennik wstęp

Symbole w snach
     Sennik
     Symbole indywidualne

Tłumaczenie snów - Pomoc

Podstawowy podział snów
     Sny symboliczne
     Sny odreagowujące
     Sny fizyczne
     Sny erotyczne
     Sny prorocze
     Sny odwrotne
     Świadome sny

Sny a czas - podział snów

Sny - Formy przekazu
     Sny powtarzające się
     Sny emocjonujące
     Sny niedokończone

Czego nie robić?

Jeszcze coś o snach
     Sny a bogactwo?
     Można wpływać na sny?
     Czy sny są bezpieczne?

Jak zapamiętywać sny?

Przykłady tłumaczenia snów
     Sen 1 i 2
     Sen 3
     Sen 4 i 5
     Sen 6
     Sen 7 ciekawostka

Informacje o serwisie

O autorze serwisu
     Honorowi współtwórcy

Linkownia

Poczta

       

Czy dzięki snom można być bogatym?

W swojej pracy ze snami spotkałem się z opiniami różnych osób, którzy wskazywali że dzięki pracy nad snami każdy może osiągnąć bogactwo materialne. Jest to mit chociaż zaznaczyć jednak muszę, że jest możliwość osiągnięcia bogactwa dzięki snom, ale nie każdemu jest to dane.

Wyjaśnię to szerzej. Podstawową rzeczą jaką trzeba zrozumieć pracując ze snami jest to, że sny prawie zawsze kierują się wokół naszych obecnych i najważniejszych problemów. Jeśli na przykład mamy dwa problemy jeden z nich to bardzo kiepskie relacje z naszymi bliskimi prowadzące ciągle do kłótni, a drugi problem to psujący się samochód i brak pieniędzy na jego naprawę, to najczęściej w naszych snach będzie poruszana kwestia ważniejszego, w tym przypadku, pierwszego problemu.

Podświadomość po prostu wie co jest dla nas najważniejsze. Ludzie często błędnie myślą, że dzięki snom można osiągnąć bogactwo materialne. Ktoś zakłada po prostu, że bogactwo powoduje to, że automatycznie człowiek staje się szczęśliwy. Dużo ludzi po prostu jest błędnie przekonana, że wygrana w totolotka czy kilka milionów na koncie w banku rozwiąże wszystkie ich życiowe problemy i sprawi że oni staną się szczęśliwsi. Tymczasem za pieniądze można co prawda kupić sobie wiele rzeczy, ale nie kupi się prawdziwej przyjaźni, miłości, czy dobrych relacji z naszymi bliskimi.

Wyobraźmy sobie taką przykładową sytuację, że ktoś jest nieśmiały i boi się kontaktów z ludźmi. Wymyśla sobie on że jak wygra dużą wygraną w totolotka to kupi sobie domek na uboczu i będzie sobie spokojnie i szczęśliwie żyć. Tymczasem wygrana tak naprawdę żadnych problemów nie rozwiązałaby, a może nawet w ten sposób sen taki mógłby przynieść więcej szkody jak pożytku.

Podświadomość ze swoją mądrością skupia się na prawdziwych problemach i ich rzeczywistych rozwiązaniach, a nie na półśrodkach, które tylko czasowo "uśmierzają ból". W tej przykładowej sytuacji prawie na pewno temu człowiekowi mimo jego usilnych starań nie przyśnią się szczęśliwe, wygrywające numery totolotka. Zamiast tego w snach będzie wskazywane, że jest problem z nieśmiałością i nawet może być pokazane jak z nią walczyć. Dla tego człowieka więcej w takim wypadku jest warte pokonanie własnych wad i słabości niż jakaś pokaźna kwota pieniędzy.

W rzeczywistości zdarzają się sytuacje gdzie sny pomagają komuś osiągnąć bogactwo, ale zdarza się to praktycznie tylko w sytuacjach gdy ktoś rzeczywiście potrzebuje tych pieniędzy i taka wygrana nie zaszkodzi śniącemu.

 
© Copyrigt by Rafał Marciniak 2004-2009       Polityka prywatności