sennik senniki sny symbole sen w MocSnu

     

Jeśli chcesz abym pomógł Tobie zinterpretować sen to zajrzyj  tutaj
 

Co dają sny ? sennik wstęp

Symbole w snach
     Sennik
     Symbole indywidualne

Tłumaczenie snów - Pomoc

Podstawowy podział snów
     Sny symboliczne
     Sny odreagowujące
     Sny fizyczne
     Sny erotyczne
     Sny prorocze
     Sny odwrotne
     Świadome sny

Sny a czas - podział snów

Sny - Formy przekazu
     Sny powtarzające się
     Sny emocjonujące
     Sny niedokończone

Czego nie robić?

Jeszcze coś o snach
     Sny a bogactwo?
     Można wpływać na sny?
     Czy sny są bezpieczne?

Jak zapamiętywać sny?

Przykłady tłumaczenia snów
     Sen 1 i 2
     Sen 3
     Sen 4 i 5
     Sen 6
     Sen 7 ciekawostka

Informacje o serwisie

O autorze serwisu
     Honorowi współtwórcy

Linkownia

Poczta

 
       

Czy praca ze snami jest bezpieczna?

Jeśli ktoś zaczyna interpretować sny to może zastanawiać się, czy istnieje możliwość że praca ze snami może mu zaszkodzić. Takie myśli i pytania przychodzą do głowy zwłaszcza gdy usłyszy się opinie, że interpretacja snów może być szkodliwa a nawet niebezpieczna. Takie negatywne opinie najczęściej rozpowszechniają różni hierarchowie kościelni twierdząc, że jest to oparte na jakichś tajemnych mocach, że zahacza to o magię i okultyzm. Muszę przyznać że mnie takie opinie śmieszą, bo nie mają praktycznie żadnego uzasadnienia. Przecież można nawet w samej Biblii spotkać opisy niejednego snu nawet z ich interpretacją. Przykładem takiego snu jest sen_7 zamieszczony w przykładowych tłumaczeniach.

Sny i praca z nimi może być niebezpieczna tylko gdy ktoś nieodpowiednio do nich podchodzi. To nieodpowiednie podejście to całkowite opieranie się na snach. Ważne jest żeby sny traktować jako dodatek jako drogowskaz, a nie jako dokładną instrukcję jak żyć. Po prostu trzeba mieć umiar. Przykładowo porównałbym to do korzystania z komputera i internetu. Korzystanie z niego może być bardzo pomocne i może przynosić wiele korzyści dla użytkownika. Natomiast przesiadywanie przed nim ciągle może przerodzić się w uzależnienie. Zakazywanie jednak korzystania z komputera i internetu tylko dlatego, bo jest obawa że ktoś może się uzależnić jest bezsensowne i przypomina przysłowiowe wylewanie dziecka z kąpielą. Jeśli ktoś ma odpowiednie, rozsądne podejście do interpretacji snów i trafnie interpretuje sny to żadnych zagrożeń nie powinno być.

Dodatkowo muszę podkreślić, że interpretując sny różnym ludziom ani razu nie natrafiłem na sen, którego treść wskazywałaby i sugerowałaby żeby komuś wyrządzić jakąś krzywdę. To jest taki ciekawy fenomen snów. Sny zawsze jeśli przekazują rady to takie, które mogą pomóc śniącemu stać się lepszym lub takie rady które mogą pomóc uporać się z jakimiś problemami. Zdarza się nawet sporadycznie, że w snach można znaleźć wskazówki jak pomóc swoim najbliższym. Natomiast nigdy nie zdarza się, żeby były podawane w snach wskazówki jak komuś zaszkodzić.

Zwrócić muszę uwagę, że zdarzają się sny w których komuś wyrządzamy jakąś krzywdę np. zabijamy kogoś. Taki sen nie wskazuje jednak tego, że chcemy kogoś zabić lub że mamy to zrobić, ale sen ten ma określoną wymowę symboliczną. W przypadku snu, że zabijamy kogoś znajomego może to przykładowo symbolizować po prostu to, że tracimy z naszej winy z tą osobą kontakt. (Przy różnych szczegółach snu może to oznaczać też coś innego). Sny po prostu czasem w dość szokujący sposób przekazują pewne treści. Prawdziwą treść snu trzeba po prostu tylko trafnie odczytać.

Generalnie ja uważam praca ze snami nie jest szkodliwa jeśli rozsądnie się do nich podchodzi. Praca ze snami nie jest bardziej niebezpieczna niż korzystanie z internetu czy oglądania telewizji. To jest oczywiście moja prywatna opinia i można się z nią nie zgodzić. Najlepiej jest jednak samemu wyrobić sobie na ten temat opinię. Proponuję zwrócić szczególna uwagę na to, że jeśli praca ze snami mogłaby być niebezpieczna i mogłaby zaszkodzić to musiałyby być osoby, które przez interpretację snów w jakimś sensie ucierpiały. Nie słyszy się jednak zupełnie o takich przypadkach. Jedynie co się słyszy to o pozytywnych efektach pracy ze snami, a to dobitnie o czymś świadczy. Świadczy to o tym, że nie tylko nie należy bać się tłumaczenia własnych snów, ale nawet powinno się zainteresować tym tematem. Interpretując sny można naprawdę pomóc sobie i można sprawić że życie będzie lepsze i szczęśliwsze. Żeby jednak samemu się o tym przekonać to coś w tym kierunku trzeba zacząć robić.

 
© Copyrigt by Rafał Marciniak 2004-2009       Polityka prywatności