sennik senniki sny symbole sen w MocSnu

     

Jeśli chcesz abym pomógł Tobie zinterpretować sen to zajrzyj  tutaj
 

Co dają sny ? sennik wstęp

Symbole w snach
     Sennik
     Symbole indywidualne

Tłumaczenie snów - Pomoc

Podstawowy podział snów
     Sny symboliczne
     Sny odreagowujące
     Sny fizyczne
     Sny erotyczne
     Sny prorocze
     Sny odwrotne
     Świadome sny

Sny a czas - podział snów

Sny - Formy przekazu
     Sny powtarzające się
     Sny emocjonujące
     Sny niedokończone

Czego nie robić?

Jeszcze coś o snach
     Sny a bogactwo?
     Można wpływać na sny?
     Czy sny są bezpieczne?

Jak zapamiętywać sny?

Przykłady tłumaczenia snów
     Sen 1 i 2
     Sen 3
     Sen 4 i 5
     Sen 6
     Sen 7 ciekawostka

Informacje o serwisie

O autorze serwisu
     Honorowi współtwórcy

Linkownia

Poczta

   
       

O autorze serwisu

Nazywam się Rafał Marciniak i jestem pomysłodawcą i twórcą tego serwisu. Interpretacją snów zajmuję się już spory kawał czasu. Moje zainteresowanie snami pojawiło się już w dzieciństwie. Bardzo męczyła mnie wtedy niezaspokojona ciekawość co tak naprawdę oznaczają moje sny. Interesowało mnie to szczególnie dlatego, ponieważ niektóre z tych snów był niesamowite, inne znowu jak bumerang co chwilę powracały. Intuicyjnie czułem wtedy, że akurat te sny muszą coś znaczyć, że za pomocą tych snów otrzymuję ważną dla mnie wiadomość. Niestety, wtedy nie byłem wstanie odczytać tego przekazu.

Później po wielu, wielu latach jak już moja wiedza dotycząca snów pozwalała mi trafnie odczytywać sny, odczytałem, zinterpretowałem te sny z przeszłości. W tych snach jak się później okazało było odzwierciedlenie sytuacji w jakiej się wtedy znajdowałem i były tam zawarte rady jak sobie poradzić z problemami wtedy mnie męczącymi. Niestety odczytałem te sny za późno i zanim ostatecznie poradziłem sobie z problemami straciłem dużo czasu szukając, błądząc w poszukiwaniu właściwego rozwiązania. Na szczęście teraz już nie mam takich problemów i nieraz znajduje w swoich snach sugestię jakie zachowanie, jakie rozwiązanie może być najwłaściwsze.

Moja przygodę ze snami zaczynałem tak jak wielu ludzi. Sięgnąłem po prostu po sennik. Nie wiem jak u innych ludzi, ale u mnie za każdym razem jak sięgałem po sennik pojawiało się uczucie rozczarowania. Rozczarowanie wynikało z tego, że nie potrafiłem znaleźć tam wszystkich symboli jakie mi się śniły, a nawet jak któryś znalazłem to znaczenie tego symbolu było tak dziwne i bezsensowne, że aż zniechęcało. Odrzuciłem wtedy senniki i korzystanie z nich.

Jakiś czas później już jako dorosły człowiek postanowiłem sięgnąć do fachowej literatury i zainteresowała mnie wtedy psychologia. Musze przyznać trochę z zazdrością, że osoby chcące rozwijać swoje hobby w obecnych czasach mają dużo większe możliwości. Ja szukając wiele lat temu informacji na temat snów miałem do dyspozycji tylko bibliotekę ze skąpymi zasobami literatury psychologicznej.

Paradoksalnie musze jednak przyznać, że brak dostępu do wiedzy był dla mnie korzystny. Brak dostępu do wiedzy z jednoczesna silną chęcią poznania co sny oznaczają wymusiło na mnie stworzenie własnego systemu tłumaczenia snów i coś takiego stworzyłem. Mój system pokrywa się częściowo z podejściem do snów różnych wybitnych znawców snów. Mój sposób i styl tłumaczenia snów jest choćby hybrydą różnych podejść do snów z wprowadzeniem dodatkowych, własnych rozwiązań. Cięgle jeszcze wprowadzam do mojego systemu pewne drobne poprawki. Jednak już teraz mogę stwierdzić, że interpretując sny moim sposobem uzyskuje się bardzo wysoką trafność interpretacji. W chwili obecnej przymierzam się nawet do opisania tego systemu i wydania tego w formie książkowej.

Mam dużą wiedze dotyczącą snów, którą w różnoraki sposób zdobywałem, ale otwarcie mówię że nie jestem psychologiem ani psychiatrą. Nie przeszkadza mi to jednak w żaden sposób w byciu dobrym interpretatorem snów. Powiem nawet tak, że korzystniejsze jest to że zawodowo nie pracuję jako psycholog czy psychiatra. Najczęściej po prostu psycholodzy, psychiatrzy zajmują się snami, ale są to sny należące do osób chorych. Nie trafiają praktycznie do nich osoby zdrowe więc oni mają nieduże doświadczenie w odczytywaniu snów osób zdrowych. Doskonale zresztą to widać czytając różne opracowania naukowe zawierające opisy snów. Jest więc pewna luka, bo praktycznie osobie zdrowej, która ma jakieś problemy i której przykładowo śnią się jakieś koszmary nie ma kto interpretować snów.

W tym miejscu pojawiam się ja. Ja interpretuję sny ale już nie szukam w snach przyczyn jakichś chorób i nie leczę ludzi, ale interpretując sny innym ludziom pomagam im rozwijać się wewnętrznie. Odczytuję ze snów to jak zwykły człowiek może radzić sobie w zwykłym codziennym życiu, w taki sposób aby to życie było lepsze. Odczytując sny pomagam innym znaleźć ich własną drogę przez życie. Na dodatek odczytuję indywidualny przekaz skierowany do tego człowieka, który przekazuje mu jego własna podświadomość. To nie jest jakaś ogólna definicja czy rada z jakiejś książki, to jest konkretna, indywidualna informacja skierowana w odpowiednim momencie do odpowiedniego człowieka i to jest najlepsze w snach. Odczytując swoje własne sny ma się kontakt z własną podświadomością, czyli z najlepszym przyjacielem, lekarzem, terapeutą jakiego możemy mieć.

 
© Copyrigt by Rafał Marciniak 2004-2009       Polityka prywatności